Історія

І Ярмарок спорту

В травні 2015 року у Запоріжжі проходить перший «Ярмарок спорту», ініціатором проведення та організатором фестивалю виступає СК «ХортА».
Гасло свята – «Обери свій спорт». А головна мета – представити запоріжцям з розмаїття видів спорту, які існують в регіоні, познайомити з колективами, які їх представляють, та допомогти обрати заняття для себе.
Перший «Ярмарок спорту» проходить у центральному парку «Запоріжжя» – «Дубовий гай» одразу на трьох майданчиках. Гості свята мають можливість не тільки подивитися показові вступи, а й спробувати різні види спорту.
2015 року дебютний «Ярмарок спорту» зібрав у Запоріжжі представників 33 клубів, секцій, федерацій та спортивних організацій з обласного центру а також Василівки та Балабіно.

ІІ Ярмарок спорту

2016 року у Запоріжжі вдруге проходить «Ярмарок спорту»
Фестиваль спорту та здорового способу життя об’єднав понад 5 тисяч городян
Учасниками ІІ «Ярмарку спорту» стали близько тисячі спортсменів
Свої види спорту в рамках фестивалю представили близько 40 організацій
До підтримки проекту вдалося залучити міське управління фізкультури і спорту Запоріжжя
Аби заохотити гостей «Ярмарку спорту» спробувати різні види спорту, впроваджують «Щоденник учасника «Ярмарку спорту» – за кожну активність на фестивалі учасники отримують бали, які потім можуть обміняти на призи.
«Ярмарок спорту» стає впізнаваним і затребуваним брендом. Проект запрошують до участі у масштабному міському заході «Фестиваль сім’ї», де він стає потужною локацією, і доносить свої ідеї ще більшій аудиторії.

ІІІ Ярмарок спорту

Третій «Ярмарок спорту» відбувається завдяки організаційним зусиллям не лише «Хорти», а й Асоціації спортивних організацій, ідея створення якої з’явилася саме під час роботи над проведенням попередніх ярмарків.
2017 року фестиваль об’єднав більше 40 спортивних федерації, клубів, організацій Запоріжжя й області.
Завдяки тому, що «Ярмарок спорту» вперше пройшов в рамках «Фестивалю сім’ї», вдалося привернути увагу ще більшої кількості глядачів, та познайомити ширшу аудиторію з видами спорту, що культивуються у Запоріжжі.
Нон-стоп показових номерів учасників тривав більше трьох годин. Одночасно на локації «Ярмарку спорту» проходили майстер-класи, відкриті тренування, де гості свята могли познайомитися з вподобаним спортом ближче, поспілкуватися з тренерами, дізнатися більше інформації про кожну секцію.
На третьому фестивалі було започатковано традицію відзначати «похресників «Ярмарку спорту» – дітей та дорослих, які почали займатися спортом завдяки цьому заходу. Спеціальні дипломи та подарунки отримали близька десятка «похресників», які долучилися до активного способу життя, обравши спорт на двох попередніх фестивалях.
«Ярмарок спорту» отримує своє продовження в інших проектах. Перед початком нового навчального року, за ініціативи Асоціації спортивних організацій, відбувається інформаційна версія «Ярмарку спорту» під час Family DAY від ТРК CITY MALL. Ми зібрали інформацію про спортивні клуби, секції та федераціях Запоріжжя, і в наметі під банером «Ярмарку спорту» надавали запорожцям консультаційні послуги — допомагали вибрати спортивну секцію до душі. Інформація виявилася доволі актуальною для родин із дітьми, які прийшли на свято.

ІV Ярмарок спорту

ІV «Ярмарок спорту» б’є власні рекорди за кількість гостей та учасників. Захід вдруге проходив в рамках «Фестивалю сім’ї». Об’єднання двох фестивалів дозволило «Ярмарку спорту» значно збільшити свою аудиторію –захід відвідало більше 30 тисяч гостей
Участь в ярмарку взяло 120 колективів, які презентували близько 40 видів спорту та активного дозвілля
Показові виступи тривали одразу на чотирьох майданчиках – ринзі, сцені, килимі та октагоні. Учасники свята презентували більше 60 показових виступів, які тривали п’ять годин поспіль
Одночасно на території парку «Дубовий гай» діяло близько 40 інтерактивних локацій, майстер-класів, відкритих тренувань, де учасники «Ярмарку спорту» пропонували гостям спробувати себе в тому чи іншому виді спорту
Нововведенням «Ярмарку спорту 2018» стали чемпіонати, які спеціально було проведено в рамках фестивалю. Так міжнародний турнір «Зелене татамі» організував клуб кіокушин карате «Борисфен». Клуб тхеквондо «Ягуар-Запоріжжя» провів змагання «Новачок». Обласна федерація важкої атлетики теж визначила сильніших. А ще просто неба змагалися представниці спортивної аеробіки, першість з сумо провів василівський клуб «ХортА», на ринзі чемпіонат організувала Запорізька міська федерація боксу, в октагоні пройшли поєдинки зі змішаних єдиноборств, визначили кращих учасники першого запорізького фітнес-фестивалю «Fitness-Z». Це теж посприяло збільшенню аудиторії та представницького складу «Ярмарку спорту» – лише фітнес фестиваль зібрав понад 500 учасників. Якщо ж говорити про географію- завдяки змаганням учасниками ІV «Ярмарку спорту» стали представники близька 20 населених пунктів України.
Загальна площа килимів, татамі, даянгів, дохьо та інших професійних покриттів, які було задіяно в «Ярмарку спорту», склали майже один гектар!
Завдяки залученню партнерів, у фестивалю з’явився солідний призовий фонд – більше сотні найактивніших гостей ярмарку, які брали участь в роботі локацій, отримали спортивний інвентар від партнерів свята. Крім того, серед гостей було розіграно путівку до дитячого оздоровчого табору.
Вдруге відбулося нагородження «Похресників Ярмарку спорту» — людей які прийшли в спорт завдяки цьому святу. 2018 року таких було тринадцять. Найменшому з похресників лише чотири роки, а найстаршою стала мама трьох дітей, яка на минулому «Ярмарку спорту» вподобала тхеквондо і за рік встигла навіть відзначитися на кількох змаганнях.

V Ярмарок спорту

2019 року у Запоріжжі проходить ювілейний, V «Ярмарок спорту». З нагоди 5-річчя «Ярмарку» відзначили подяками партнерів заходу, а також «кістяк» фестивалю – клуби та колективи, які беруть участь у цьому заході три і більше років – постійних учасників фестивалю виявилося понад двох десятків
Свято спорту та здорового способу життя знов відбувається у співпраці з «Фестивалем сім’ї», але вперше розширює свої терміни до двох днів
Участь в V «Ярмарку спорту» беруть більше півсотні колективів, які знайомлять городян з чотирма десятками видів спорту
Марафон показових виступів учасників «Ярмарку спорту» тривав чотири години поспіль
За роки свого існування захід пройшов помітну трансформацію та еволюцію – від майданчика для показових виступів спортсменів, до масштабного мультиспортивного заходу, де можна не лише подивитися на різні види спорту, а й буквально спробувати їх на собі. На території парку діють більше трьох десятків інтерактивних локацій, які презентують свої види.
Нововведенням «Ярмарку спорту» стає освітній здоровий лекторій, де всі бажаючі могли послухати лекції від талановитих тренерів, спортсменів, психологів, фахівців які опікуються здоровим способом життя та працюють зі спортсменами.
Одним з найбільш емоційних моментів стала родинна естафета, для багатодітних сімей. За головний приз – велосипед від Асоціації спортивних організацій, змагалися вісім родин. Перемогу здобула сім’я переселенців з Донбасу Мінько, в якій виховують чотирьох діток.
Зворушливим моментом було нагородження «похресників Ярмарку спорту» тих людей, які залучилися до спорту саме завдяки фестивалю! Цього року таких було три десятки, причому від 5-річних діток до дорослих вікової категорії 35+.
Більше 300 подарунків отримали найбільш активні учасники «Ярмарку спорту». Діти, які проявили себе на локаціях різних видів спорту, одержали сертифікати від оргкомітету. Наприкінці свята їх можна було обміняти на спортивний інвентар та подарунки від Асоціації спортивних організацій і партнерів «Ярмарку спорту»
Другий день «Ярмарку спорту» було присвячено проведенню різноманітних змагань. Це нова форма роботи фестивалю, яка покликана познайомити запоріжців з різними видами спорту так би мовити в дії. Цього дня за ініціативи Федерації вільної боротьби міста Запоріжжя та Запорізької обласної федерації вільної боротьби у парку «Дубовий гай» відбувся турнір на призи «Ярмарку спорту»; Пройшли змагання з гирьового спорту серед вихованців недільних шкіл Запорізької Єпархії УПЦ; Постійний друг та партнер «Ярмарку спорту» — Запорізька міська федерація боксу провела «Сімейний турнір» — на ринзі за нагороди зійшлися цілі династії боксерів; з розмахом пройшов турнір з карате від клубу «Katana dojo» та чемпіонат України з боїв лава на лаву від Всеукраїнської федерації «Спас»; також клуб «High Hopes» провів турнір з алтімат фрізбі; «Стезя» організувала змагання з історичного фехтування; веслувальний клуб «Орлан» вперше провів ставку «Дубового гаю» перегони на SUP-дошках.